onvan

قلم عنوان

معرفی
فونت عنوان یک فونت تیتر تجربیست که در مورد کاربرد آن یعنی «نمایش فونت» بازنگری شده است، اغلب فونتهای تیتر دارای وزن سنگین هستند اما عنوان برای «نمایش» خود بجای بهره‌برداری از وزن بالاتر، از بزرگنمایی اجزا و اعراب استفاده میکند.این نوع طراحی، این فونت را علاوه بر کاربردهای معمول یک فونت تیتر، به گزینۀ بهتری برای استفاده در عناوین چندسطری تبدیل می‌کند.

طراحی
فونت عنوان از خط نسخ ساده‌سازی شده با کنتراست متوسط، منحنی‌های صیقلی و گوشه‌های بریده شده در کنار امکانات اپن‌تایپ برای جایگزینی‌های موردی بهره می‌برد.در فونت عنوان حالات خاص تداخل حروف با نقاط و اِعراب پیشبینی شده‌اند تا بدون افزایش همیشگی طول این حروف، در مواقع لازم فضای کافی با امکانات اپن تایپ به صورت خودکار بوجود آید
در فونت عنوان اِعراب نیز مانند بقیه اجزاء ریز، درشت تر از حد معمول طراحی شده‌اند. این کار علاوه بر ایجاد خوانایی بیشتر باعث یکدست شدن گلیفها با یکدیگر و هماهنگی با سبک طراحی منحصر به خود میشود.

پوشش یونیکد
پوشش یونیکد فونت عنوان با حدود ۱۱۰۰ گلیف برای نسخۀ کامل و حدود ۴۰۰ گلیف برای نسخۀ وب شامل:
–لاتین پایه (+ گلیف پرکاربرد) از فونت (Bold)Lora نسخۀ ۲.۲۰۲
-عربی پایه(+گلیفهای لازم برای پوشش زبان فارسی و در نسخۀ کامل تقریبا تمام گلیفهای بخش عربی)

وزنها
فونت عنوان در یک وزن و دو نسخۀ معمولی و کامل طراحی شده است. نسخۀ معمولی پوشش یونیکد سبکتری برای استفاده در وب‌سایت دارد و نسخۀ کامل شامل پوشش یونیکد بیشتری در محدودۀ کامل عربیست. یک نسخۀ تایپوگرافی در فرمت otf هم طراحی شده که قابلیتهای بهتری برای ویرایشهای معمول تایپوگرافی دارد.

قلم‌های مشابه

درصورت وجود هرگونه ایراد در اطلاعات، از طریق اینستاگرام Ghalamdaan.ir@ به من اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *