nora

قلم نورا

امروزه حجم بالایی از اطلاعات از طریق رسانه های دیجیتال انتقال می یابد و هر زبانی تلاش دارد مهم ترین آثارش را از طریق وب، نشر دهد. بنابراین نیاز امروز طراحی حروف، پاسخگویی به خوانش مناسب در فضای مجازی است. از این رو طراحی قلم نورا با در نظر گرفتن این نیاز و هدف کاربرد در متون بلند در فضای وب طراحی و اجرا گردید.
نورا لازم بود خوانایی خود را در برابر چیدمان پیکسل های صفحات نمایشگر حفظ کند و برای این منظور نیاز به نسبت متعادلی از سطح و دور داشت. از سوی دیگر برای سازگاری مناسب تر این قلم با فضای بکارگیری اش لازم بود تا در برخی تباسبات حروف تغییراتی اعمال شود که از جمله آن ها: بلند شدن طول دندانه، اغراق و محدودیت در زاویه قلم ( زوایای نزدیک به ۰، ۴۵، ۹۰،  ۱۳۵ درجه)،  اغراق در نوشتار حلقه ها، محدود کردن ضخامت قلم (به منظور وضوح بالاتر)، محدود کردن کرسی ها است.
در نهایت می توان ویژگی اصلی این فونت را پایبندی آن به اصول خوشنویسی فارسی در کنار نوآوری و اهدای روحیه تازه به نوشتار دانست تا جایی که در نهایت اعتدال و خوانایی پاسخگوی نیاز بصری مخاطبانش باشد.
این بسته شامل ۶ وزن است که سه وزن (Light, Regular, Bold)  این فونت زیر نظر استاد صداقت جباری به عنوان بخش عملی پایان نامه کارشناسی ارشد، در دانشگاه تهران، طراحی و ارائه شده است.

قلم‌های مشابه
ray

قلم ری

امید امامیان | رضا بختیاری‌فرد
۷ وزن

درصورت وجود هرگونه ایراد در اطلاعات، از طریق اینستاگرام Ghalamdaan.ir@ به من اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *